Trafik Sigortası

34 sigorta şirketinden anında en uygun trafik sigortası fiyat teklifi ile Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırın.

Hemen Teklif Al

Zorunlu Trafik Sigortası karayoluna çıkan tüm motorlu araçlara, araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu bir sigorta ürünüdür. Gündelik yaşamda genel olarak yaygın kullanılan kısa adı ile trafik sigortası, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.

Araç sahipleri Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırarak, kendi araçlarını değil kaza durumunda karşı tarafa verilen zararı teminat atına almış olurlar. Zorunlu Trafik sigortası teminatları her yıl yeniden belirlenmektedir. Belirlenen yıllık trafik sigortası teminatı oranına göre araç sahiplerinin karışmış oldukları kazada karşı tarafa verilen maddi ve bedeni zararlar kusur dağılımı baz alınarak karşılanmaktadır.

Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası diğer adı ile Zorunlu Trafik sigortası yaptırılmaması durumunda, sigortanın bittiği ay dahil olmak üzere her geciken ay için %5 gecikme zammı, sigorta sistemlerinde otomatik olarak hesaplanmaktadır. Toplamda ortaya çıkan trafik sigortası gecikme zammı dahil edilerek trafik sigortası fiyatları belirlenmektedir. Zorunlu trafik sigortası gecikme zammı haricinde yenilenmeyen trafik sigortası poliçesinde cezai uygulamada söz konu olacaktır. Her yıl araç sahiplerinin, Zorunlu Trafik sigortası süresi bitiminde trafik sigortası poliçelerini yeniletmesi gerekmektedir. Trafik sigortası yenileme işlemi gerçekleştirilirken; kazanılan indirim oranı da trafik sigortası hasarsızlık indirimi trafik sigortası tekliflerine otomatik olarak dahil edilmektedir. Trafik sigortası hasarsızlık indirimi sigortaya söz konu olan aracın marka, model ya da araç tipi gibi özelliklerine göre değil; ruhsatta yer alan araç sahibinin trafik kazası yapmaması durumunda kazasız kullanım yılına göre otomatik hesaplanmaktadır. Aynı şekilde trafik sigortası hasarsızlık indirimi gibi araç sahibinin trafik kazası yapmasına istinaden kazalı kullanması durumunda otomatik olarak yenileme döneminde trafik sigortası ücretine yansımış olacaktır.

Timurlar Çatalca Sigorta olarak tüm Türkiye geneline 7/24 hizmet kapsamında en uygun trafik sigortası fiyatı ile yanınızdayız. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda 34 sigorta şirketinden yapılan çalışma sonucu, detaylı ve karşılaştırmalı trafik sigortası fiyat teklifi ile Zorunlu Trafik sigortanızı hemen satın alabilirsiniz. Maksimum 15 dakikada kaliteli ve en uygun trafik sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz. Trafik sigortası taksit işlemlerinde vade farksız 9 taksite kadar taksit imkanı ile ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Araç sahibi poliçe kapsamına alınan aracının satışını gerçekleştirdiği takdirde araç noter satış sözleşmesi ile trafik sigortası iptali gerçekleştirilmesi için trafik sigortası iptal talebinde bulunabilmektedir.
Araç sahibinin trafik sigortasına konu aracının noterde satışının yapılması durumunda noter satış sözleşmesi ile trafik sigortası iptali gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen zorunlu trafik sigortası poliçe iptali sonucunda araç satış tarihi baz alınarak, iade ücreti sigorta sistemleri tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır. Sigortalı kişi, ücret iadesini ödeme şekline göre alabilir.
Trafik sigortası araç sahibinin aracının zararını karşılamaz. Araç sahibinin karşı tarafa vermiş olduğu zararı karşılamaktadır. Örnek vererek açıklayacak olur isek, tek taraflı bir olası kazada aracınızı ağaca çarptığınızı varsayalım; bu zararı trafik sigortası karşılamaz.
Ana teminatlar ve ek teminatlar olmak üzere trafik sigortası teminatları ayrılmaktadır. Ana teminatlar; Maddi Zararlar, Sürekli Sakatlık ve Ölüm teminatı, Sağlık Giderleri şeklindedir. Ek teminatlar; Mini Onarım, Hukuksal Koruma, Asistans ve Sigara Yanığı ve Benzeri Zararlar şeklindedir.
Trafik sigortası olası bir kaza durumunda araç sahibinin karşı tarafa vermiş olduğu maddi ya da bedeni zararı karşılamaktadır.
Trafik sigortasının araç sahipleri tarafından yaptırılması, devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir.
Trafik sigortası karayoluna çıkan tüm motorlu araçlara, araç sahipleri tarafından yaptırılması gereken bir sigorta ürünüdür.