Seyahat Sağlık Sigortası

15 TL" den başlayan fiyat teklifleri ve vade farksız 6 taksite kadar taksit imkanı ile seyahat sağlık sigortanızı hemen satın alabilirsiniz.

Hemen Teklif Al

Seyahat sağlık sigortası Türkiye sınırları içerisinden yurt dışına çıkacak olan bireylere, vize uygulayan ülkelerin yaptırmayı zorunlu tuttuğu bir sigorta ürünüdür. Zorunlu olarak yaptırılan yurt dışı seyahat sağlık sigortası, vize başvurusu işlemleri sırasında istenmektedir.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ve Yurt içi seyahat sağlık sigortası şeklinde ifade edebiliriz. Ülkemiz sınırları içerisinden yurt dışına çıkan bireylerin yaptırdığı yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi gibi ülkemiz sınırları içerisine yurt dışından gelecek olan ticaret ya da turistik gezi amacı ile gelen bireylerden de Incoming seyahat sağlık sigortası istenmektedir.

Yurt dışına çıkan bireylerin yaptırmış olduğu seyahat sağlık sigortasında, yurt dışı seyahat sağlık sigortası primi Euro ve Dolar kuru üzerinden hesaplandığı gibi TL bazında da hesaplanabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası ücretleri seyahat edilecek ülke, seyahat tarih aralığı gibi bilgiler baz alınarak sigorta şirketlerinden teklif çalışması yapılarak hesaplanmaktadır. Her sigorta ürünü gibi seyahat sağlık sigortası ürününde de belirli teminatlar yer almaktadır. 30.000 EURO teminatlı olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası kapsamı olarak, yurt dışı seyahat sağlık sigortası teminatları arasında vefat eden sigortalının ölümü sonucunda cenazesinin nakli, sigortalının hastalanması veya yaralanması durumunda yapılan tıbbi tedavi, gönderilmesi gerekli acil mesajların iletilmesi gibi teminatlar yer almaktadır.

Detaylı bilgi için Timurlar Çatalca Sigorta iletişim adreslerimizden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye sınırları içerisine yurt dışından turistik gezi ya da ticaret amacı ile gelen yabancı bireylerin yaptırması zorunlu olan bir seyahat sağlık sigortası ürünüdür.
Seyahat sağlık sigortası yaptıracak bireyler tarafından verilen bilgilere istinaden sigorta ekranlarından teklif çalışması yapılması neticesinde yurt dışı seyahat sağlık sigortası ücreti belirlenmiş olur.
Seyahat Sağlık sigortası yurt dışına çıkan bireylerin, vize uygulaması yapan ülkeler tarafından yaptırılması zorunlu istenen bir sigorta ürünüdür.
Seyahat sağlık sigortası teminatları arasında vefat eden sigortalının ölümü sonucunda cenazesinin nakli, sigortalının hastalanması veya yaralanması durumunda yapılan tıbbi tedavi, gönderilmesi gerekli acil mesajların iletilmesi gibi teminatlar yer almaktadır. Detaylı bilgi için Timurlar Çatalca Sigorta iletişim kanallarımızdan tarafımıza ulaşabilirsiniz.
Seyahat sağlık sigortası vize işlemleri sırasında yurt dışına çıkacak kişiler tarafından yaptırılması zorunlu bir sigortadır.