Kasko Sigortası

Zorunlu trafik sigortasından farklı olarak kasko sigortası, poliçeyi yaptıran araç sahibinin kendi aracının kısmi ya da tamamen gerçekleşen hasarını teminat altına almaktadır.

Hemen Teklif Al

Araç sahibinin trafik sigortası yaptırması zorunlu iken, kasko sigortası yaptırması kendi insiyatifi dahilinde kendi isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile kasko sigortası tercihe bağlı olarak yapılan zorunlu olmayan bir sigorta ürünüdür.

Araç sahibi tarafından kasko sigortası poliçesi yapılan sigortaya konu aracın, kasko poliçesi teminatları kapsamında zararları karşılanmaktadır. Kasko poliçesinde yer alan kasko sigortası teminatları seçimli olabilmektedir. Örneğin; kasko poliçesi teminatları içerisinde cam teminatı yer almaktadır. Cam teminatı, kasko sigortası teklif aşamasında bazı sigorta şirketlerinde seçimli olarak verilebilmektedir. Bu durumda tercih edilen seçeneğe göre kasko sigortası ücreti değişkenlik göstermektedir. Bu şekilde tercihe göre orjinal cam ya da muadil cam olarak kasko sigortası cam teminatı verilebilmektedir.

Teminat kapsamı olarak kasko sigorta poliçesi içeriği zengin bir sigorta ürünüdür. Kasko poliçesi teminatları arasında ana teminatlar olarak yanma, çalınma, çarpma ve çarpılma, hırsızlık teminatları yer almaktadır. Diğer teminatlar; deprem, sel ve su baskını, terör, grev kargaşalık ve halk hareketleri, ferdi kaza, hukuksal koruma, kullanım kaybı, asistans, ikame araç şeklinde devam etmektedir.

Kasko sigortası teminatları

Deprem Teminatı Kasko sigortası poliçesinde yer alan deprem teminatı, olası bir deprem hasarı sonucunda aracınızda meydana gelen zararı karşılamaktadır. Araç sahibinin yaptırmış olduğu kasko poliçesi teminatı içerisinde deprem teminatı olmaması durumunda deprem hasarı sigorta kapsamı dışında kalacaktır. Bu nedenle oluşan deprem hasarı, sigorta şirketi tarafından karşılanmayacaktır.

Sel ve Su Baskını Teminatı

Deprem teminatı gibi sel ve su baskını teminatı da kasko sigortası poliçe teminatları arasında yer almaktadır. Sigortalı aracın sel ve su baskını hasarına maruz kalması durumunda geçerli olan bir sigorta teminatı türüdür. Yakın bir tarihte yaşanmış olan sel ve su baskını hasarında kasko sigortası olmayan araç sahipleri ciddi anlamda mağduriyet yaşamışlardır. Teklif çalışması yapılırken, kasko teminatları içerisine sel ve su baskını teminatı dahil edilmemesi durumunda olası hasar kapsam dışı olacaktır.

Mini Onarım Teminatı

Sigorta kapsamı içerisinde teminata alınan kasko sigortalı araçta poliçe süresi içerisinde meydana gelen ufak hasarları, kasko sigortası poliçesinde belirtilen mini onarım teminatı dahilinde kasko anlaşmalı mini onarım servislerinde onarım işlemi yapılmaktadır.

Yol Yardım Hizmeti

Araç sahibi kasko poliçesini yaptırması durumunda, kasko sigorta poliçesinde yer alan yol yardım hizmetinden yararlanabilmektedir. Söz konu sigorta şirketi asistans, yol yardım hattı üzerinden 7/24 hizmet verilmektedir. Timurlar Çatalca sigorta olarak yol yardım işlemlerinizde de her zaman her sigorta ve hasar konusunda olduğu gibi yanınızdayız.

Yukarıda kasko sigortası teminatlarının bir kısmı açıklanmıştır. Detaylı bilgiyi Timurlar Çatalca Sigorta iletişim kanallarımızdan tüm Türkiye genelinden 7/24 ulaşarak alabilirsiniz.

Kaliteli hizmet ve en uygun kasko poliçesi için Timurlar Çatalca Sigorta olarak bizlere ulaşabilir, vade farksız 12 taksite kadar taksit imkanı ile kasko poliçenizi satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko poliçesi teminatı kapsamına alınmak istenen aracın marka, model ve araç tipi gibi özelliklerinin göz önünde bulundurulmasının yanı sıra söz konu aracın sahibinin de bilgileri doğrultusunda sigorta sistemlerinden kasko fiyat teklifi çalışılmaktadır. Aracın piyasa değeri diğer bir deyişle rayiç bedeli üzerinden kasko sigorta poliçe işlemi araç sahibinin onayı ile gerçekleştirilmektedir.
Kasko sigortası kapsamındaki aracın araç noter satışının gerçekleşmesi durumunda zorunlu trafik sigortası iptali söz konu olduğu gibi kasko poliçesi iptali de gerçekleştirilebilmektedir. Kasko sigortası iptali sonucu kasko ücret iadesi çıkması durumunda sigortalıya geri ödemesi kasko sigortası iptal poliçesi ile yapılmaktadır.
Teminat kapsamına alınan kasko sigortası yapılan söz konu aracın, olası bir kısmi ya da tam hasarını karşılamaktadır.
Araç ruhsat sahibinin kendi isteği doğrultusunda, tercihe bağlı olarak kendi aracı ve zararını teminat altına almak için yaptırdığı bir sigorta ürünüdür.
Kasko sigortası teminatlarını ana teminatlar ve seçimli teminatlar olarak ifade edebilir. Yanma, çalınma, çarpma ve çarpışma ana teminatları gibi; orjinal/muadil (yan sanayi ürün) cam teminatı, anlaşmalı/anlaşmasız özel onarım servisi, anlaşmalı/anlaşmasız yetkili servis seçimli teminatlar şeklinde ifade edilebilir.
Trafik sigortasının aksine Kasko sigortası zorunlu değildir. Maddi imkanlar dahilinde araç sahibinin tercih etmesi durumunda yapılmaktadır.