Dask

DASK - Zorunlu Deprem Sigortası her vatandaşın yaptırması gereken bir sigorta ürünüdür.

Hemen Teklif Al

DASK - Zorunlu Deprem Sigortası her vatandaşın yaptırması gereken bir sigorta ürünüdür. Yaptırılması zorunlu sigorta ürünlerinden biri olan Zorunlu Deprem Sigortası diğer kısa adı ile DASK sigortası halk arasında gündelik kullanım olarak Zorunlu Sigorta şeklinde de ifade edilebilmektedir.

Elektrik aboneliği gibi abonelik alma işlemlerinde DASK kapsamına girmesi gereken mesken ya da ticarethanenin Zorunlu Deprem Sigortası yapılmış olmalıdır. DASK yapılmamış olması durumunda mesken ya da ticarethaneye ait abonelik işlemleri gerçekleştirilemeyecektir.

Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılmasının zorunlu tutulmasının amacı, deprem hasarı gerçekleşmesi durumunda yaşanılan mağduriyetin giderilmesidir. Doğal afetlerden biri olan deprem hasarı gerçekleşmesi durumunda evinizde ya da DASK kapsamına konu ticarethanede meydana gelecek maddi zararları teminat altına almaktır. Ülkemizde deprem hasarı ne yazık ki sıklıkla yaşanmaktadır. Timurlar Çatalca Sigorta olarak hiçbir zaman can ve mal kaybının olmamasını ve hiçbir zaman üzücü hasarlar yaşamamayı temenni etmekteyiz.

DASK, diğer bir ifade edilişi ile Zorunlu Deprem Sigortası amaç olarak deprem ile beraberinde yol açtığı yangın, yer kayması ve patlama gibi diğer hasarların vereceği zararları da karşılamaktadır. Bu sayede deprem hasarı gerçekleşmeden önce yaşam standartlarında sürdürülebilir olması hedeflenmektedir.

Detaylı bilgi için sosyal medya dahil tüm iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortanızı ihmal etmeden Timurlar Çatalca Sigorta iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşarak DASK poliçenizi satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Deprem sonucu meydana gelebilme ihtimali olan maddi hasarları teminat altına almak adına yaptırılması zorunlu sigorta ürünüdür.
DASK - Zorunlu Deprem Sigortası deprem sonucunda meydana gelen maddi hasarlar ve beraberinde meydana gelen yangın, yer kayması gibi depremin neden olduğu hasarları kapsamaktadır.
Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılırken, belli soruların cevapları dikkate alınarak deprem sigortası ücreti belirlenmektedir. DASK teklif çalışması yapılırken edinilen risk bilgileri ile deprem sigortası primi - DASK primi elde edilmektedir.
Zorunlu Deprem Sigortası her yıl ihmal edilmeden zorunlu olarak yenilenmelidir.
Deprem sigortası şartları doğrultusunda deprem sigortası yapılması öngörülen şartları taşıyan mesken ya da ticarethane sahipleri Zorunlu Deprem Sigortası - DASK yaptırmalıdır.